Дуже прошу поможіть!!! Хімія 7 клас!!! 1. Відомо, що спирт знешкоджує мікроорганізми, але він

також у великих концентраціях вбиває клітини. Тому для ін'єкцій(уколів) використовують 30% водний розчин спирту, який не так шкідливий і ще має антисептичну дію. Визначте масу води, яку необхідно додати до 100 г 95% спирту, щоб концентрація становила 30% 2. Визначте масову частку солі при змішуванні 300 г 10% розчину з 200 г 25% розчину На русском: Очень прошу помогите!!! Химия 7 класс!!! 1. Известно, что спирт обезвреживает микроорганизмы, но также в больших концентрациях убивает клетки. Поэтому для инъекций (уколов) используют 30% водный раствор спирта, который не так вреден и еще оказывает антисептическое действие. Определите массу воды, которую необходимо добавить в 100 г 95% спирта, чтобы концентрация составляла 30% 2. Определите массовую долю соли при смешивании 300 г 10% раствора из 200 г 25% раствора

Ответы на вопрос

Отвечает Yermakov Artemik.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m₁(розчин) = 100 г

w₁(спирту) = 95%

w₂(спирту) = 30%

Найти: m(H2O) - ?

Знайдемо масу спирту у розчині:

m₁(спирту) = m₁(розчину) * w₁(спирту) : 100% = 100 * 95% : 100% = 95 г

Обчислимо яка маса розчину з масовою часткою спирту 30%

m₂(розчину) = m₁(спирту) : w₂(спирту) * 100% = 95 : 30% * 100% = 316,6 г

Вичислимо скільки води потрібно додати до розчину:

m(H2O) = m₂(розчину) - m₁(розчину) = 316,6 - 100 = 216,6 г

2)

Дано:

m₁(р-ну) = 300 г

w₁(солі) = 10%

m₂(р-ну) = 200 г

w₂(солі) = 25%

Найти: w(кислоти) - ?

m₁(солі) = m₁(р-ну) * w₁(солі) : 100% = 300 * 10% : 100% = 30 г

m₂(солі) = m₂(р-ну) * w₂(солі) : 100% = 200 * 25% : 100% = 50 г

m(солі) = m₁(солі) + m₂(солі) = 30 + 50 = 80 г

m(р- ну) = m₁(р-ну) + m₂(р-ну) = 300 + 200 = 500 г

w(солі) = m(солі) : m(р- ну) * 100% = 80 : 500 * 100% = 16% масова частка солі в утвореному розчині​