Срочнооо!!! 1. Алюміній масою 2,7 г взаємодіє з сіркою масою 1,6 г. Обчисліть масу продукту

реакції, якщо вихід становить 80%.(дано;найти условие) 2. Написати рівняння реакцій, які доводять основний характер гідроксидів лужних елементів. 3. Доведіть, що алюміній гідроксид амфотерна речовина

Ответы на вопрос

Отвечает Кирсанова Даша.

Ответ:

1.Маса продукту реакції може бути знайдена зі співвідношенням між кількістю речовини і їх молярною масою:

маса продукту = кількість продукту × молярна маса продукту

Для цього потрібно спочатку визначити молі реагентів, що взаємодіють:

n(Al) = m(Al) / M(Al) = 2,7 г / 26,98 г/моль = 0,1001 моль

n(S) = m(S) / M(S) = 1,6 г / 32,06 г/моль = 0,0499 моль

За рівнянням хімічної реакції:

2 Al + 3 S → Al2S3

бачимо, що 2 молі алюмінію реагують з 3 молями сірки, утворюючи 1 моль сульфіду алюмінію.

Таким чином, маємо 0,0499 моль S, що потрібні для реакції з 0,1001 моль Al. Звідси можна знайти, яка кількість продукту була утворена в результаті реакції:

n(Al2S3) = 0,0499 моль / 3 × 2 = 0,0083 моль

Так як вихід становить 80%, маса продукту реакції буде:

маса продукту = 0,0083 моль × 150,16 г/моль × 0,8 = 1,004 г

2.Основним характером гідроксидів лужних елементів є їх здатність давати розчини з pH більшим за 7 внаслідок утворення ОН-іонів в процесі дисоціації.

Наприклад, натрій гідроксид реагує з водою, утворюючи гідроксидні йодиди:

NaOH + H2O → Na+ + OH- + H2O

OH- + H2O ↔ H3O+ + OH-

У результаті дисоціації гідроксидного іону (OH-) утворюються іон водню (H+) і гідроксидний іон (OH-), що зумовлює збільшення концентрації OH-іонів в розчин


3.Амфотерні речовини це такі, що можуть діяти як кислоти, так і луги у різних реакціях. Алюміній гідроксид, Al(OH)3, є амфотерною речовиною, оскільки може взаємодіяти як з кислотами, так і з лугами.

З кислотами, алюміній гідроксид реагує, утворюючи солі. Наприклад, з хлоридною кислотою реакція буде мати наступний вигляд:

Al(OH)3 + 3HCl → AlCl3 + 3H2O

З лугами, алюміній гідроксид взаємодіє, утворюючи алюмінати. Наприклад, з натрій гідроксидом реакція буде мати наступний вигляд:

Al(OH)3 + 3NaOH → Na3AlO3 + 3H2O

Отже, алюміній гідроксид може взаємодіяти як з кислотами, так і з лугами, тому він є амфотерною речовиною.

Объяснение: