ДАЮ 100 БАЛІВ, допоможіть, будь ласка Яка маса осаду утвориться в результаті зливання розчину

Аргентум нітрату масою 100 г з масовою часткою 17% і розчину кальцій хлориду, якщо масова частка виходу продукту(осаду) становить 90%?

Ответы на вопрос

Отвечает Бичевая Софья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нAgNO₃) = 100 г

w(AgNO₃) = 17% або 0,17

w(AgCl) = 90% або 0,9

Найти: m(AgCl) -?

Знайдемо масу Аргентум нітрату в розчині:

m(AgNO₃) = m(р-нAgNO₃) * w(AgNO₃) = 100 * 0,17 = 17 г

Молярна маса:

М(AgNO₃) = 108+ 14 + 16 * 3 = 170 г/моль

М(AgCl) = 108 + 35,5 = 143,5 г/моль

Складемо РХР:

  17 г                         х г

2AgNO₃ + CaCl₂ = 2AgCl↓ + Ca(NO₃)₂

n = 2 моль              n = 2 моль

M = 170 г/моль       M = 143,5 г/моль

m = 340 г                m = 287 г

m теор.(AgCl) = 17 * 287 : 340 = 14,35 г

Обчислимо фактичну масу AgCl з урахуванням масової частки виходу продукту:

m(AgCl) = w(AgCl) * m теор.(AgCl) = 0,9 * 14,35 = 12,915 г