Обчисліть об'єм Кисню, що потрібний для повного окиснення 360 г гипокоди.​


Ответы на вопрос

Отвечает Корепанов Сергей.

Ответ:

71,7л кисню

Объяснение:

Гіпоксантин (гипокод) - це органічна сполука, яка складається з 5 атомів вуглецю, 4 атомів азоту та 2 атомів кисню (C5H4N4O). Для повного окиснення однієї молекули гіпоксантину необхідно 12 молекул кисню (O2).

Знаходження молярної маси гіпоксантину:

M(C5H4N4O) = 136 г/моль

Тепер можемо знайти кількість молей гіпоксантину:

n = m/M = 360 г / 136 г/моль ≈ 2,65 моль

Тому для повного окиснення 2,65 моль гіпоксантину потрібно:

12 моль O2/моль гіпоксантину × 2,65 моль гіпоксантину = 31,8 моль O2

Об'єм кисню можна розрахувати з використанням ідеального газу за умови стандартного тиску та температури (STP):

V = nRT/P

де V - об'єм газу (у літрах), n - кількість молей газу, R - універсальна газова стала (0,0821 л∙атм/моль∙K), T - температура (273 K), P - тиск (1 атм).

Тому, об'єм кисню, необхідний для повного окиснення 360 г гіпоксантину, буде:

V = nRT/P = 31,8 моль × 0,0821 л∙атм/моль∙K × 273 K / 1 атм ≈ 71,7 л