До 150 г розчину з масовою часткою калій хлориду 10% додали 105 мл води і 45 г цієї ж

солі.обчисліть масову частку солі в одержаному розчині (%)

Ответы на вопрос

Отвечает Степанова Полина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(p-н.KCl) = 150 г

w₁(KCl) = 10% або 0,1

m₂(KCl) = 45 г

m(H2O) = 105 мл = 105 г

Найти: w₂(KCl) -?

Знайдемо масу KCl в розчині:

m₁(KCl) = m₁(p-н.KCl) * w₁(KCl) = 150 * 0,1 = 15 г

Обчислимо масу солі у новому розчині:

m₃(KCl) = m₁(KCl) + m₂(KCl) = 15 + 45 = 60 г

Знайдемо масу нового розчину

m(н.p.KCl) = m₁(p-н.KCl) + m₂(KCl) + m(H2O) = 150 + 45 + 105 = 300 г

Вичислимо масову частку солі в одержаному розчині:

w₂(KCl) = m₃(KCl)/m(н.p.KCl) * 100% = 60/300 * 100% = 20%