Кокс масою 15г згорів в атмосфері кисню.Утворився карбон (|\/) оксиду об*ємом 27 л. яка масова

частка вуглецю в даному зразку коксу?

Ответы на вопрос

Отвечает Симбирёва Настя.

Насамперед, потрібно знайти кількість речовини карбон (|/) оксиду, який утворився:

Об'єм карбон (|/) оксиду = 27 л

За умовами задачі, при згорянні 1 моль коксу утворюється 1 моль карбон (|/) оксиду. Тому можна скористатися молярним об'ємним відношенням, щоб знайти кількість речовини утвореного карбон (|/) оксиду:

n(CO) = V(CO) / Vm = 27 / 24.45 = 1.104 моль

Так як маса коксу дорівнює 15 г, то його молярна маса може бути знайдена наступним чином:

m(C) = 12 г/моль

n(C) = m(C) / M(C) = 15 / 12 = 1.25 моль

Отже, масова частка вуглецю у коксі дорівнює:

w(C) = m(C) / m(koks) = (n(C) / n(CO)) * M(C) / m(koks) = (1.25 / 1.104) * 12 / 15 = 0.960 або близько 96%.