Обчислити об'єм кисню (н.у.), що витратився на спалювання 3 кг аміноетанової кислоти? Терміново!

Допоможіть будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Попова Александра.
Реакція спалювання аміноетанової кислоти має наступний вид:

CH3NH2COOH + 3O2 → 3H2O + CO2 + N2

Вона показує, що для повного спалювання 1 молекули аміноетанової кислоти потрібно 3 молекули кисню.

Молярна маса аміноетанової кислоти:

M(CH3NH2COOH) = 212.01 + 51.01 + 114.01 + 116.00 = 75.07 г/моль

Кількість молів аміноетанової кислоти:

n(CH3NH2COOH) = m/M = 3000 г / 75.07 г/моль = 39.97 моль

Тому для повного спалювання 39.97 моль аміноетанової кислоти необхідно:

n(O2) = 3n(CH3NH2COOH) = 339.97 моль = 119.91 моль кисню

Об'єм кисню за нормальних умов (0 °C, 101,325 кПа):

V(O2) = n(O2) * Vm / 22.4 = 119.91 * 22.4 / 1000 = 2.685 м³

Отже, об'єм кисню (н.у.), що витратився на спалювання 3 кг аміноетанової кислоти, дорівнює 2.685 м³.