Обчисліть масу ферум(III) хлориду, що утворився в результаті взаємодії заліза масою 8,4г з

достатньою кількістю: а) хлоридної кислоти; б) води Будь ласка!!! Даю 90 балів!! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Самбетов Мансур.

Відповідь:

а) Для знаходження маси продукту, утвореного в результаті взаємодії заліза з хлоридною кислотою, необхідно знати, який саме продукт утворився, тому що залізо може утворювати різні сполуки з хлором в залежності від умов реакції.

Якщо при взаємодії заліза з хлоридною кислотою утворився ферум(III) хлорид, то рівняння реакції можна записати так:

Fe + 3HCl → FeCl3 + 3/2H2

Для знаходження маси продукту необхідно знати, який реагент був обмежуючим. Для цього можна порівняти кількість молів заліза та хлоридної кислоти і взяти менше з двох значень. Молярна маса Fe дорівнює 55,85 г/моль, а молярна маса HCl дорівнює 36,46 г/моль. Отже,

маса HCl = кількість молів HCl * молярна маса HCl

Кількість молів HCl можна знайти, враховуючи, що за рівнянням реакції 3 молі кислоти реагують з 1 молем заліза:

n(HCl) = n(Fe) / 3 = 8,4 г / 55,85 г/моль / 3 = 0,05 моль

Тоді маса HCl, яка була взята для реакції, дорівнює:

маса HCl = 0,05 моль * 36,46 г/моль = 1,823 г

Маса продукту, ферум(III) хлориду, дорівнює масі заліза, яке брало участь у реакції, оскільки за рівнянням реакції 1 моль заліза утворює 1 моль ферум(III) хлориду:

маса FeCl3 = 8,4 г


б)Для розрахунку маси утвореного хлориду необхідно знати, який саме продукт утворюється при реакції заліза з водою. Залізо може реагувати з водою за двома різними реакціями, в залежності від умов:

3 Fe + 4 H2O → Fe3O4 + 4 H2↑ (реакція з водою у твердому стані)

Fe + 2 H2O → Fe(OH)2 + H2↑ (реакція з водою у газоподібному стані)

У даному випадку нам не дано достатньо інформації, щоб зрозуміти, яка саме реакція відбулася. Тому ми не зможемо розрахувати масу утвореного хлориду.

Відповідь: неможливо розрахувати масу ферум(III) хлориду, який утворився в результаті реакції заліза масою 8,4 г з водою, оскільки не вказано, який саме продукт утворився при реакції.

Поставите як найкращу відповідь будь ласка)