1.Дописати рівняння хімічної реакції СН3-СН2-СНО+Си(OH)2= 2.Яку масу етилацетату можна добути з

120 г оцтової кислотию,якщо практичний вихід естеру становить 90% від теоретично можливого б

Ответы на вопрос

Отвечает Знайдюк Ярик.

Відповідь:

1. Необхідно дописати продукти реакції. З оцтової кислоти (CH3COOH) та силікату кальцію (CaSiO3) можна отримати етилсилікат (C2H5SiO3) та воду (H2O):

CH3COOH + CaSiO3 → C2H5SiO3 + H2O

2. Спочатку необхідно визначити теоретично можливу кількість етилацетату, яка може бути синтезована з 120 г оцтової кислоти за рівнянням реакції:

CH3COOH + C2H5OH → C2H5COOCH3 + H2O

Молярна маса CH3COOH = 60 г/моль

Молярна маса C2H5OH = 46 г/моль

Тому, за 1 моль CH3COOH можна отримати 1 моль C2H5COOCH3.

Кількість молей CH3COOH в 120 г:

n(CH3COOH) = m/M = 120/60 = 2 моль

Тоді теоретично можлива кількість молей етилацетату:

n(C2H5COOCH3) = n(CH3COOH) = 2 моль

Молярна маса C2H5COOCH3 = 88 г/моль

Тому, теоретично можлива маса етилацетату:

m(C2H5COOCH3) = n(C2H5COOCH3) × M = 2 × 88 = 176 г

Але практичний вихід естеру становить 90%, тому:

m(C2H5COOCH3, практ.) = 0.9 × m(C2H5COOCH3, теор.) = 0.9 × 176 = 158.4 г

Отже, можна добути 158.4 г етилацетату з 120 г оцтової кислоти.