У реакції фотосинтезу витратилися вуглекислий газ СО2 масою 26,4 г та вода масою 10,8 г. У

результаті утворилася глюкоза С6Н12О6 та кисень масою 19,8 г. Добуту глюкозу розчинили у 82 води. Обчисліть масову частку глюкози в отриманому розчині​

Ответы на вопрос

Отвечает Конарев Иван.

Дано :

m(CO2) - 26,4 г

m(H2O) - 10,8 г

m(O2) - 19,2 г

m'(H2O) - 82 г

ω(С6Н12О6) - ?

Розв’язок :

m(C6H12O6) = m(CO2) + m(H2O) - m(O2) = 26,4 г + 10,8 г - 19,2 г = 18 г

(За законом збереження мас, знайшли масу глюкози).

m(p-ну C6H12O6) = m(C6H12O6) + m(H2O) = 18 г + 82 г = 100 г

(Знайшли масу розчину глюкози)

ω(С6Н12О6) = m(C6H12O6) / m(р-ну С6Н12О6) = 18 г / 100 г = 18%

(Обчислили масову частку глюкози в добутому розчині)

Відповідь: масова частка глюкози в отриманому розчині дорівнює ​18%