ДАЮ 40 БАЛІВ ЗА ПОВНЕ РОЗВʼЯЗАННЯ 6. При взаємодії 27г сульфур (VI) оксиду з водою утворилась

кислота. Визначте скільки грам кислоти утворилось.

Ответы на вопрос

Отвечает Джафаров Эльдар.

Дано:

m(SO3) = 27 г

Найти:

m(H2SO4) - ?

Решение:

SO3 + H2O => H2SO4

n=m/M

M(SO3) = 32 + 3×16 = 80 г/моль

n(SO3) = 27/80 = 0,3375 моль

n(H2SO4) = n(SO3) = 0,3375 моль

M(H2SO4) = 1×2 + 32 + 4×16 = 98 г/моль

m(H2SO4) = 0,3375 × 98 = 33,075 г

Ответ: 33,075 г

Отвечает Шаповалова Саша.

Ответ:

Для визначення кількості грамів кислоти, утвореної при взаємодії 27 г сульфур(VI) оксиду з водою, потрібно знати хімічну формулу цієї кислоти. Зауважте, що умова не надає конкретної назви кислоти, яка утворилась.

Сульфур(VI) оксид (SO3) взаємодіє з водою (H2O) за наступною реакцією:

SO3 + H2O -> H2SO4

У цій реакції сульфур(VI) оксид реагує з водою, утворюючи сульфатну кислоту (H2SO4). Це найбільш поширена кислота, яка утворюється при такій реакції.

Молярна маса сульфур(VI) оксиду (SO3) дорівнює 80 г/моль, а молярна маса сульфатної кислоти (H2SO4) дорівнює 98 г/моль.

Оскільки молярні співвідношення в реакції 1:1 (1 моль SO3 реагує з 1 моль H2SO4), то ми можемо встановити наступну пропорцію:

27 г SO3 -> x г H2SO4

(27 г SO3) / (80 г/моль SO3) = (x г H2SO4) / (98 г/моль H2SO4)

x = (27 г SO3) * (98 г/моль H2SO4) / (80 г/моль SO3)

x ≈ 33,48 г

Таким чином, при взаємодії 27 г сульфур(VI) оксиду з водою утворилось приблизно 33,48 г кислоти.