Під час дії хлоридної кислоти на 5,5г суміші заліза та алюмінію виділилось 4,48л газу (н.у.).Знайти

масові частки речовин у суміші. помогите пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Асташина Анастасия.

Спочатку визначимо, який газ утворився при дії хлоридної кислоти на суміш заліза та алюмінію. Оскільки залізо та алюміній не реагують з кислотою, то можна припустити, що утворився водень:

2HCl + 2Al → 2AlCl3 + 3H2

Тому маса водню, який утворився, дорівнює:

n(H2) = V(H2) / V0 * n0 = 4,48 л * 1 моль/24 л * 2 г/моль = 0,37 г

Далі можна визначити масу алюмінію та заліза у суміші:

m(Al) = m(Al+Fe) * n(Al) / (n(Al) + n(Fe)) = 5,5 г * 2 г/моль / (27 г/моль + 56 г/моль) = 0,63 г

m(Fe) = m(Al+Fe) * n(Fe) / (n(Al) + n(Fe)) = 5,5 г * 27 г/моль / (27 г/моль + 56 г/моль) = 2,87 г

Тому масові частки речовин у суміші будуть:

%Al = m(Al) / m(Al+Fe) * 100% = 0,63 г / 5,5 г * 100% = 11,45%

%Fe = m(Fe) / m(Al+Fe) * 100% = 2,87 г / 5,5 г * 100% = 52,18%