ДАЮ 100 БАЛІВ!!!!! Просту речовину масою 9,6 г спалили, на що витратили кисень об’ємом 4,48л (н.

у.). У результаті утворився оксид складу ЕО. Яку речовину спалили? Написати задачу з дано, невідомим та розв'язком. Якщо напишите аби-щось заради балів - бан!

Ответы на вопрос

Отвечает Лазаренко Лена.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Ме) = 9,6 г

V(O2) = 4,48л

Найти: М(Me) - ?

Нехай проста речовина-  Ме, якщо  у результаті утворився оксид складу ЕО, то маємо рівняння:

9,6 г      4,48л

2Ме   +   О2  =  2МеО

Знайдемо кількість речовини кисню:

n(O2) = V(O2)/Vm = 4,48/22,4 = 0,2 моль

З РХР бачимо, що n(Ме) : n(O2) = 2 : 1, тобто

n(Ме) = 2n(O2)= 2 * 0,2 =0,4 моль

Знайдемо речовину , яку спалили:

М(Me) = m(Ме)/n(Ме) = 9,6/0,4 = 24 г/моль

Ця речовина магній (Mg), так як його молярна маса дорівнює 24 г/моль