Який об'єм повітря треба витратити на повне окиснення 90 грам глюкози?


Ответы на вопрос

Отвечает Клименко Виктория.

Дано:

m(C6H12O6) = 90 г

Знайти:

V(повітря)-?

Розв'язок.

M(C6H12O6) = 180 г/моль

n(C6H12O6) = m/M = 90 г/180 г/моль = 0,5 моль

φ(О2) = 21% або 0,21

C6H12O6 + 6О2 ⇒ 6СО2 + 6Н2О

Из УХР видно, что n(O2)=6n(C6H12O6)

n(O2) = 6*0,5 моль = 3 моль

V(O2) = n(O2)*Vm = 3 моль*22,4 л/моль = 67,2 л

V(повітря) = V(O2)/φ(О2) = 67,2л/0,21 = 320 л

Відповідь: 320 л