У закритій посудині містяться 2 моль водню і 3 моль кисню. Суміш підірвали. Яка маса води

утворилися при цьому?

Ответы на вопрос

Отвечает Мырзатай Али.

Дано:

n(H2)= 2 моль

n(O2) = 3 моль

Знайти:

m(H2O)-?

Розв'язок.

2Н2 + О2 = 2Н2О

З рівняння реакції слідує, що n(H2):n(O2) = 2:1

за умов задачи n(H2):n(O2) = 2:3, тобто кисень взят в надлишку,

n(H2O)=n(H2) = 2 моль

М(Н2О) = 18 г/моль

m(H2O) = n*M = 2 моль*18 г/моль = 36 г

Відповідь: 36 г