ДОПОМОЖІТЬ!!!Невідому речовину m-7.8 г було спалено у надлишку кисню і було отримано СО2 V-13.44л і

Н2О- 5.4г. Встановіть формулу ручовини. Ось як я вирішував. v(n)-кількість речовини; Va-об'єм Авагадро v(СО2)= V/Va= 13.44л / 22/4 л/моль= 0.6 моль v(H2O)= m/M= 5.4г/ 18г/моль=0.3моль v(C)=0.12моль v(H)=0.6 моль v=m/M =>m=vM *-ПОМНОЖИТИ m(C)= 12г/моль*0.12 моль= 1.44Г m(H)=1г/моль*0/6моль=0.6г v=V/Va; v= m/M; v=v=> v/Va => m/M=>m=VM/Va; m=13.44*16/22.4 = 9.6 Перевірте будьласка і допоможіть дорішати.

Ответы на вопрос

Отвечает Смолина Аня.

дано

m(CxHyOz)  = 7.8 g

V(CO2) = 13.44 L

m(H2O) = 5.4 g

----------------------

CxHyOx-?

Vm = 22.4 L/mol

n(C)=n(CO2) = 13.44 / 22.4 = 0.6 mol

M(C) = 12 g/mol

m(C) = n(C)*M(C) = 0.6*12 = 7.2 g

M(H2O) = 18 g/mol

n(H2O) = m/M =5.4 / 18 = 0.3 моль

n(H) = 2n(H2O) = 2*0.3 = 0.6 mol

M(H)= 1 g/mol

m(H) = n(H)*M(H)= 0.6*1 = 0.6g

m(O)= m(CxHyOz) - (m(C) + m(H)) = 7.8 -(7.2+0.6) = 0 g

В соединении кислород отсутствует

C :H = 0.3 : O.6 = 3 :6

C3H6

ответ ПРОПЕН