Згорів алкан масою 8 кг,що має відносну густину за воднем 8.який об'єм кисню витратився при цьому?


Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Илья.
Дано:
m(CnH2n+2) = 8 кг = 8000 г
D(H2)=8
Знайти:
V(O2)-?

M(CnH2n+2) = D(H2)*M(H2) = 8*2 г/моль =16 г/моль
М(СnH2n+2) = 12n+2n+2 = 14n+2
14n+2=16
14n=14
n=1
Формула СН4 - метан
n(CH4) = m/M = 8000 г/16 г/моль = 500 моль
Vm = 22,4 л/моль
CH4 + 2O2 = CO2 + H2O
З рівняння реакції бачимо, що n(O2)= 2n(CH4)
n(O2)= 2*500 моль =1000 моль
V(O2)=n*Vm = 1000 моль*22,4 л/моль = 22400 л = 22,4 м³
Відповідь: 22,4 м³