Двовалентний метал масою 4 г розчинили у воді. При цьому виділився водень об'ємом 2,24 л (н. у).

Визначте цей елемент.

Ответы на вопрос

Отвечает Мелкова Соня.
Х+Н2О=ХО+Н2
n(H2)=V/Vm
n(H2)=2,24/22,4=0.1 моль
n(X)=n(H2)=0,1 моль
n=m/M
M=m/n
M(X)=4/0,1=40
X-Ca