У воді об’ємом 0,5л. розчинили 0,4г. калій хлориду, 15г. натрій хлориду та 1,8 г. магній хлориду.

Скільки грамів хлорид-йонів міститься у 100мл. води?

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Эрика.
KCl  → K+ + Cl-
m(Cl-)= 0.4 * 35.5 / 74.5 =0.19 г.

NaCl → Na+ +  Cl-
m(Cl)= 15 * 35.5 / 58.5 =9.1 г

MgCl2 → Mg2+ + 2Cl- 
m(Cl-) =  1,8 * (2*35.5) / 95 = 1.345 г

Загальна маса хлорид-іонів m(Cl-)= 0.19 + 9.1 + 1.345 = 10,635 г

У 500 мл розчину міститься 10,635 г хлорид-іонів 

У 100 мл розчину міститься х г хлорид іонів

х = 100 * 10,635 / 500 = 2,127 г

Відповідь : 2,127 г.