1) За таблицею розчиності запропонувати реактиви для виявлення таких іонів: а) СІ-б) SO42-B)

Ag+2) Виберіть з-поміж наведених значень ступінь дисоціації кислоти з кожних 200 молекул якої 40 розпалась на йоги: а)0,2 б)20 в)0,02 г)23) За яких умов відбуваються реакції іонного обміну в розчині. Наведіть по одному прикладу для кожного випадку.

Ответы на вопрос

Отвечает Копьёва Ксения.

1) для виявлення таких іонів:

а) СІ⁻  - AgNO3

б) SO4²⁻   - BaCl₂

B) Ag⁺   - BaCl₂

2) Виберіть з-поміж наведених значень ступінь дисоціації кислоти з кожних 200 молекул якої 40 розпалась на йони: а)0,2

α=n/N=40/200=0,2

3) За яких умов відбуваються реакції іонного обміну в розчині. Наведіть по одному прикладу для кожного випадку.

Реакції іонного обміну відбуваються до кінця:

- утворюється нерозчинна речовина

NaCl+AgNO3  =  AgCl↓ +NaNO3

- утворюється малодисоційована речовина ( вода)

KOH + HCl  = KCl +H2O

- виділяється газувата речовина

K2CO3 + 2HCl = 2KCl + CO2↑ +H2O