Визначте молекулярну формулу кислоти, якщо відомо, що на нейтралізацію монокарбонової кислоти масою

3,6 г витратили розчин масою 6 г з масовою часткою натрій гідроксиду 40%

Ответы на вопрос

Отвечает Хромочкин Кирил.
Пишемо загальну реакцію
CxHyCOOH + NaOH = CxHyCOONa + H2O
Рахуємо масу гідроксиду натрію в розчині
m = m(розчину) * w = 6 * 0.4 = 2.4 г
Рахуємо кількість речовини гідроксиду
n = m / M = 2.4 / 40 = 0.06 моль
За рівнянням реакції, кислоти також треба 0.06 моль. Знаходимо молекулярну масу кислоти
M = m / n = 3.6 / 0.06 = 60 г/моль
Віднімаємо молекулярну масу карбоксильної групи
60 - 45 = 15 - це те, що залишається на CxHy, тому неважко здогадатися що це буде СН3
Отже, формула кислоти - CH3COOH - етанова (оцтова) кислота