У результатi алюмiнотермiчного вiдновлення 320 грамiв ферум(III) оксиду було добуто 170 грамiв

залiза. Обчислiть масову частку виходу залiза.

Ответы на вопрос

Отвечает Глинская Екатерина.
Дано:
m(Fe2O3)=320 r
m(пр. Fe) = 170 r
η(Fe)-?

M(Fe2O3)=56*2+3*16 = 160 г/моль
n(Fe2O3) = m(Fe2O3)/M(Fe2O3)
n(Fe2O3) = 320 г/160 г/моль = 2 моль
M(Fe)=56 г/моль

Составляем УХР и находим теоретически возможную массу железа:
Fe2O3 + 2Al = Al2O3 + 2Fe
Из УХР следует, что n(Fe)=2n(Fe2O3)
n(Fe) = 2*2 моль = 4 моль
m(теорFe) = n(Fe)*M(Fe) = 4 моль*56 г/моль = 224 г
η(Fe) =  m(пр Fe)/m(теорFe)*100% 
η(Fe) = 170 г/224 г*100% = 75,89%
Ответ: 75,89%