Обчисліть масу нітратної кислоти з масовою часткою 12%, яка витратиться на нейтралізацію 30 г

гідроксид калію.

Ответы на вопрос

Отвечает Суханова Соня.

Дано

w(HNO3) = 12% = 0.12

m(KOH) = 30 г

Решение

n(KOH) = m(KOH) / M(KOH) = 30 / (39 + 16 + 1) = 30 / 56 = 0.54 моль

HNO3 + KOH = KNO3 + H2O

n(HNO3) = n(KOH) = 0.54 моль

m(HNO3) = n(HNO3)M(HNO3) = 0.54 * (1 + 14 + 3 * 16) = 0.54 * 63 = 34.02 г

m(р-ра) = m(HNO3) / w(HNO3) = 34.02 / 0.12 = 283.5 г

Ответ: 283.5 г