Калій карбонат масою 500 г взаємодіє з хлоридною кислотою . обчисліть обьєм газу


Ответы на вопрос

Отвечает Дорош Алевтина.

Записуємо рівняння реакції:

   3,25 г                        х л

    Zn  +  2HCl = ZnCl2 + H2↑

    65 г                         22,4 л

Над формулами речовин записуємо дані, що є за умовою задачі.

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагував 1 моль цинку Zn з утворенням 1 моль водню H2 (об'єм 1 моль газів за н.у. рівний 22,4 л).

Обчислюємо молярну масу (M г/моль = Mr) цинку й , відповідно, масу 1 моль цинку.

Mr(Zn)=Ar(Zn)=65;    M(Zn)=65 г /моль.  Маса 1 моль=65 г.

Записуємо під формулами речовин у рівнянні реакцій.

Складаємо пропорцію і розв'язуємо її.

3,25г/ 65г=х л / 22,4л, звідси х=(3,25г•22,4л)/65г=1,12л

Отвечает Карпин Семён.

Вот ответ, мы так эти задачи оформляем, но можно и по другому