
20.01.21 ж. 5- сынып.Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: Байқоңыр. Күрделі сөздер. Біріккен сөздер.
Сабақтың мақсаты: 5.2.4.1. Ауызекі стильдегі мәтіндердің мазмұнын, тақырыбын және тілдік құралдарын салыстыру. Сабақтың басы: 17-бет. 1- тапсырма. Байқоңыр. Мәтінді оқыңдар. Дескриптор: - Оқушылар мәтінді түсініп оқи алады; - Мәтін мазмұнын айтып бере алады; - Күрделі сөздер мен біріккен сөздерді ажырата алады. Түсіндірме сөздік. Құбыжық- табиғаттағы жан- жануардың ешқайсысына ұқсамайтын қорқынышты мақұлық. 1А –тапсырма. Құбыжықтың іс-әрекетіне қарап ,оны сипаттаңдар. (Оқушылар ауызша құбыжықтың қандай екенін айтады) Сабақтың ортасы: 1Ә- тапсырма. Жазбаша орындаймыз.Сызбаны сызып жазады. 1Б- тапсырма . Сөйлемдерді оқып ,түбір сөздерді теріп жазыңдар. Байқоңыр,Қызылорда,Қармақшы,ғарыш,үшін,бұл,қашық, ракета. 2-тапсырма. Туынды сөздерді тауып, түбір мен қосымшасын ажыратыңдар. Жаңа+лық,ғарыш+кер,мейірім+ді,сұлу+лық, ғалам+шар. Ереже. Күрделі сөздер дегеніміз- кемінде екі я одан да көп дара сөзден құралып, бір сұраққа жауап беріп,бір мағына береді. -Қос сөздер: ЕЛ-ЖҰРТ,БАЛА-ШАҒА, ҚҰРТ –ҚҰМЫРСҚА Т.Б - Біріккен сөздер: бәйтерек,тасбақа,тікұшақ,күнтізбе т.б. - Қысқарған сөздер: ҰБТ(ұлттық бірыңғай тестілеу),БАҚ (бұқаралық ақпарат құралдары)т,б - Тіркесті (тіркескен)сөздер: көркем шығарма,туған жер, құдайы қонақ,төрт түлік,үй жұмысы т.б. Кері байланыс:

Ответы на вопрос

Ответ:
нифига не понятно!!!!!




Сіз 20.01.21 күні жазған сабақ жазмасын қараңыз. Сабақтың мақсаты қазақ тілінде мәтіндерді түсіну, күрделі сөздер мен біріккен сөздерді оқыту және оларды жазу үшін қосымша жұмыс іске асыратын болып табылады.
Сабақтың басында, сабақ мақсатын айтатын үйреніштер үйренеді. Олардың сабақ барысындағы бекітілген тапсырмалары бар:
1А-тапсырма: Оқушыларға құбыжықтың іс-әрекетіні сипаттау үшін оны оқушыларға сіңдіре аласыз.
1Б-тапсырма: Оқушылардан сөйлемдерді оқу мен түбір сөздерді теріп жазу үшін жазба орындау үшін жазу үшін сызбаңдарын сызу қажет.
2-тапсырма: Оқушылар туынды сөздерді тауып, түбір мен қосымшасын ажырату үшін жазбаңдарды қолдануы керек.
Ереже және сабақтың кері байланысы дайындалған. Сабақ аяқталдықтан кейін оқушылардың түсінгендікті тексеру үшін ортаға жариялауыңыз мүмкін. Сабақтың соңында оқушылардың түсінгендікті тексеру және өткен тақырыпты бекіту маqsatty.


Похожие вопросы
Топ вопросов за вчера в категории Қазақ тiлi
Последние заданные вопросы в категории Қазақ тiлi
-
Математика
-
Литература
-
Алгебра
-
Русский язык
-
Геометрия
-
Английский язык
-
Химия
-
Физика
-
Биология
-
Другие предметы
-
История
-
Обществознание
-
Окружающий мир
-
География
-
Українська мова
-
Информатика
-
Українська література
-
Қазақ тiлi
-
Экономика
-
Музыка
-
Право
-
Беларуская мова
-
Французский язык
-
Немецкий язык
-
МХК
-
ОБЖ
-
Психология
-
Физкультура и спорт
-
Астрономия
-
Кыргыз тили
-
Оʻzbek tili