Визначте m солі, що утвориться при взаэмодії H2SO4 з NaOH масою 50 г з масовою часткою 20%


Ответы на вопрос

Отвечает Киров Булат.
Дано:
m(p.NaOH) = 50 r
ω(NaOH) = 20% або 0,2
Знайти:
m(Na2SO4)-?

Розв'язування.
m(NaOH) = m(p.NaOH)*ω(NaOH) = 50 г*0,2 = 10 г
M(NaOH) = 40 г/моль
n(NaOH) = m(NaOH)/M(NaOH) = 10 г/40 г/моль = 0,25 моль
M(Na2SO4) = 142  г/моль
Складаємо рівняння хімічної реакції (РХР)
2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O
З РХР бачимо, що n(Na2SO4) = 0,5n(NaOH)
n(Na2SO4) = 0,5·0,25 моль =  0,125 моль
m(Na2SO4) = n(Na2SO4)*M(Na2SO4) = 0,125 моль*142 г/моль = 17,75 г
Відповідь: 17,75 г