Який об'єм аміаку утвориться внаслідок взаємодії азоту об'ємом 30 л і водню об'ємом 120л


Ответы на вопрос

Отвечает Шустров Никита.

Ответ:

Объяснение:

утворення аміаку: 3H2+N2=2NH3

задача на надлишок, повністю прореагує та речовина, якої менше. для цього потрібно знайти n обох (моль)

n(H2)=V/Vm= 120/22,4=5,357 моль

n(N2)=V/Vm= 30/22,4=1,339 моль

звідси вирішуємо, що розрахунок будемо вести по N2

знаходимо к-ть речовини NH3 пропорцією:

1,339/1 = х/2, звідси х = 2,7 моль

знаходимо V(NH3)=n х Vm=60,5 літрів