Обчисліть масу естеру, що утвориться в результаті взаємодії 22 г пропанової кислоти CH3 CH2 COOH і

11.5 г етану

Ответы на вопрос

Отвечает Бахарев Дима.
Дано:
m(C2H5OH) = 11,5 г
m (CH3-CH2-COOH) = 22 г
найти: m (CH3-CH2-COOC2H5)
Решение:        
22 г                       11,5 г                          х г

CH3-CH2-COOH + C2H5OH  = CH3-CH2-COOC2H5 + H2O       
74
  г                    46 г                           102 г

1) найдем вещество в недостатке: n  = m\M
n (CH3-CH2-COOH) =  22 \ 74 = 0,3 моль   (избыток)
n (C2H5OH) = 11,5 \ 46 = 0,2  моль    (недостаток)  
2) вычислим массу CH3-CH2-COOC2H5 (расчет по недостатку):
11,5 г – х г
46 г – 102 г
х = 11,5 г ∙ 102 г\46 г = 25,5  г
ответ:  m (CH3-CH2-COOC2H5) = 25,5 г