змішали 300г розчину з масовою часткою KBr 25% і 400г розчину з масовою часткою тієї ж солі 40%

.визначте масову частку солі в одержаному розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Тигровский Абу.

Спочатку знайдемо масу броміду калію в першій солі (маса будь-якого в-ва в розчині знаходиться як m (в-ва) = m (розчин) * w (в-ва)): 300 * 0,25 = 75грамм. Потім у другій - 400 * 0,4 = 160грамм. Т.к. розчини змішали, то вся загальна маса розчину дорівнює сумі мас двох розчинів або m (усього розчину) = m1 (розчину) + m2 (розчину) = 300 +400 = 700грамм. Солі в розчинах були однакові, значить складемо маси солей і отримаємо загальну масу солі: 75 +160 = 235грамм. За відомою формулою знайдемо масову частку солі (броміду калію) в отриманому розчині - w (KBr) = m (KBr) / m (усього розчину) = 235/700 = 0,336 або 33,6%.