Обчислити об'єм карбон (IV) оксиду, який можна добути при взаємодії кальцій карбонату масою 10г з

розчином хлоридної кислоти масою 50г з масовою часткою речовини 20%.

Ответы на вопрос

Отвечает Велиев Садиг.

CaCO3+2HCl=CaCl2+H2O+CO2

n(CaCO3)=m/M

M(CaCO3)=100г/моль

n(CaCO3)=10/100

n(CaCO3)=0,1моль

 

n(HCl)=m/M

m(HCl)=50*0,2=10г

M(HCl)=36,5

n(HCl)=0,273моль

 

HCl - у надлишку, тому разрухунки будемо проводити по кальцій карбонату.

 

n(CaCO3)=n(CO2) за рівнянням реакції

 

V=n*Vm

 

V(CO2)=0,1моль*22,4л/моль

V(CO2)=2,24л

 

Відповідь: можна добути 2,24л вуглекислого газу при взаємодії кальцій карбонату з хлоридною кислотою.