Массасы 4г кальций сумен арекеттескенде неше грамм сутек массасы болинед


Ответы на вопрос

Отвечает Кочуров Илья.
Са+ 2Н2О = Са(ОН)2 + Н2
пропорциямен шығаруға болады . кальцийдің жоғары жағына 4г , ал төмен жағына 40 г. сутек газының жоғары жағына Х , ал төмен жағына 2 г жазу керек. Х = 2*4/40 = 0,2 г
немесе калыпты жағдай берілсе (22,4 қ.ж газ көлемі) көлем табуға болады . онда, Х= 22,4*4/40= 2,24 л шы5ады