Обчисліть масу осаду, що утвориться внаслідок дії достатньої кількості аргентум нітрату на 200 г

розчину кальцій хлориду з масовою часткою 15 %. (На русском) Вычислите массу осадка, который образуется в результате действия достаточного количества нитрата на 200 г раствора хлорида кальция с массовой долей 15%.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Егор.
Сама реакція: СaCl2+2AgNO3->Ca(NO3)2+2AgCl(осад)
В нас є маса розчину кальцій хлориду, знайдемо масу чистого кальцій хлориду:
m(CaCl2)=200*0,15=30(г)
n(CaCl2)=m(CaCl2)/M(CaCl2)=30/111=0,27(моль)
2n(CaCl2)=n(AgCl)->n(AgCl)=0,54(моль)
m(AgCl)=n(AgCl)*M(AgCl)=0,54*143,5=77,5(г)