При нейтралізації оцтової кислоти кальцій гідроксидом утворився розчин солі масою 158 г масовою

часткою розчиненої речовини 0,1. Обчисліть масу кислоти, що прореагувала.

Ответы на вопрос

Отвечает Козлова Катя.
2СН3СООН + Са(ОН)2 = (СН3СОО)2Са + 2Н2О
2*60                                           158
находим массу соли в растворе  =158*0,1 = 15,8г
находим количество вещества соли = 15,8/158 = 0,1моль
находим количество вещества кислоты из уравнения реакции
 2моль(СН3СООН) ------  1моль(СН3СОО)2Са
Хмоль(СН3СООН) -----    0,1моль(СН3СОО)2Са
         Х =0,2моль(СН3СООН)
находим массу кислоты = 0,2моль*60г/моль = 12г(СН3СООН)