Закінчити молеклярні рівняння рефкцій, записати відповіді повні та скорочені йонні рівняння: a)

Na2CO3+HCl b)Ba(OH)2+HNO3 c)MgCl2+KCO3

Ответы на вопрос

Отвечает Майская Алёна.
А) Na2CO3+2HCl=2NaCl+H20+CO2
2Na (+) + CO3 (2-) + 2H (+) + 2Cl (-) = 2Na (+) + 2Cl (-) + H2O + CO2
2H (+) + CO3 (2-) = H2O + CO2

Б) Ba(OH)2+2HNO3=Ba(NO3)2 +2H2O
2Ba (2+) + 2OH (-) + 2H (+) + 2NO3 (2-) = Ba (2+) + 2NO3 (-) + 2H2O
H (+) + OH (-) = H2O


В) MgCl2 + K2CO3 = MgCO3 (осадок) + 2KCl
Mg (2+) + 2Cl (-) + 2K (+) + CO3 (2-) = MgCO3 + 2K (+) + 2Cl (-)
Mg (2+) + CO3 (2-) = MgCO3