Під час взаємодії розчину фенолу у бензолі (масова частка 20%) з металічним натрієм добули водень,

який повністю прореагував з бутадієном масою 5,4г. Визначити масу розчину фенолу у бензолі.нолу у бензолі

Ответы на вопрос

Отвечает Гриценко Даня.

Видимо, вещества были взяты в стехиометрических количествах.
Реакция с бутадиеном:
С4Н6+2Н2-->С4Н10 (t, Ni)
n(H2)=2n(C4H6)=2*m(C4H6)/M(C4H6)=2*5,4г/54г/моль=0,2 моль

2C6H5OH+2Na-->2C6H5ONa+H2↑
n(C6H5OH)=n(H2)*2=0,4 моль
m(C6H5OH)=n(C6H5OH)*M(C6H5OH)=0,4моль*94г/моль=37,6 г