Маємо 500 мл розчину з масовою часткою нітратної кислоти 40 відсотків, густиною 1,25г/см( в кубі).

Визначити масу і кількість кислоти в цьому розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Голубчикова Виктория.
Маса:
500*0,4=200мл
200*1,25=250 г
Кількість HNO3
Mn(HNO3)=1+14+16*3=63г/моль
V(HNO3)= 250/63=3.97 моль