Скільки мілілітрів розчину сірчаної кислоти (p=1,260г/см3 (в квадраті) при 20 градусах)піде на

повну нейтралізацію гідроксиду натрію масою 80 г?Пожалуста срочно нужно прошу!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Батурин Богдан.
Дано:
ρ(H₂SO₄) = 1.260 г/см³
m(NaOH) = 80 г
Знайти:
V(H₂SO₄) - ?
M(NaOH) = 40 г/моль
n(NaOH) = m(NaOH)/M(NaOH) = 80 г/40 г/моль = 2 моль
H₂SO₄ + 2NaOH = Na₂SO₄ + 2H₂O
M(H₂SO₄) = 98 г/моль
З рівняння реакції слідує, що n(H₂SO₄) = ¹/₂n(NaOH) = 1 моль
m(H₂SO₄) = n(H₂SO₄)*M(H₂SO₄) = 1 моль*98 г/моль = 98 г
V(H₂SO₄) = m(H₂SO₄)/ρ(H₂SO₄) = 98 г/1,260 г/см³ = 77,78 см³
Відповідь: 77,78 см³