До складу речовини входить Хром – 68,4 % та Оксиген – 31,6 % . Яка хімічна формула оксиду ? СРОЧНО

ПОЖАЛУЙСТА ДАЮ 80 БАЛЛОВ​ Можна будь ласа з поясненням.

Ответы на вопрос

Отвечает Ковальская Даша.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо кількість речовини Хрому і Оксигену:

n(Cr) = w(Cr)/М(Cr) = 68,4/52 = 1,315

n(O) = w(O)/М(O) = 31,6/16 = 1,975

n(Cr) : n(O) = 1,315 : 1,975

Так як індекси мають бути цілі числа, розділимо обидва на менший, тобто на 1,315 і маємо

n(Cr) : n(O) = 1 : 1,5

тепер помножимо на 2 і отримаємо:

n(Cr) : n(O) = 2 : 3

Отже формула оксиду: Cr2О3