При взаємодії 120,5 г розчину мурашиної кислоти з масовою часткою кислоти 50% з пропанолом

отримали естер. Знайти об*єм естеру. НСООН + С3Н7ОН =НСООС3Н7+

Ответы на вопрос

Отвечает Савин Максим.

Ответ:

Об'єм естеру, який утворився при реакції, становить 28,6 л.

Объяснение:

За рівнянням реакції можна побачити, що 1 моль мурашиної кислоти утворює 1 моль етанової кислоти.

Спочатку треба визначити кількість мурашиної кислоти в розчині:

маса мурашиної кислоти = 120,5 г

масова частка мурашиної кислоти = 50%

Тому маса мурашиної кислоти у розчині:

m(НСООН) = 120,5 г × 0,5 = 60,25 г

Тепер треба визначити кількість молей мурашиної кислоти:

m(НСООН) = 60,25 г

M(НСООН) = 46 г/моль

n(НСООН) = m(НСООН) / M(НСООН) = 60,25 г / 46 г/моль = 1,31 моль

Так як відбувається одна реакція між 1 молем мурашиної кислоти і 1 молем пропанолу, то кількість молей естеру, який утворився, буде також 1,31 моль.

Тепер можна визначити об'єм естеру за допомогою ідеального газового закону:

V = nRT / P

де V - об'єм естеру, n - кількість молей естеру, R - універсальна газова стала (8,31 Дж/моль·К), T - температура в Кельвінах, P - тиск.

Для розрахунку об'єму естеру, потрібно знати температуру і тиск, при яких проводилася реакція. Якщо ці значення не відомі, то можна використати середні температуру і нормальний тиск (0°C і 1 атм).

T = 273 K

P = 1 атм = 101,325 кПа

Тоді об'єм естеру буде:

V = nRT / P = 1,31 моль × 8,31 Дж/моль·К × 273 K / 101,325 кПа = 28,6 л

Отже, об'єм естеру, який утворився при реакції, становить 28,6 л.