Обчисліть масу соди і води необхідних для приготування 128 г розчину з масовою часткою соди 10% ​


Ответы на вопрос

Отвечает Исаевна Нуржамал.

Ответ:

Щоб обчислити масу соди і води необхідних для приготування 128 г розчину з масовою часткою соди 10%, спочатку треба визначити масу соди і масу води в цьому розчині.

Масова частка соди визначається як відношення маси соди до загальної маси розчину (сода + вода):

Масова частка соди = (маса соди) / (маса соди + маса води) * 100%

За умовою, масова частка соди дорівнює 10%, а маса розчину 128 г.

Таким чином, ми можемо записати рівняння:

10 = (маса соди) / (маса соди + маса води) * 100

Або, після перетворень:

0.1 = (маса соди) / (маса соди + маса води)

Ми також знаємо, що маса розчину складає 128 г:

маса соди + маса води = 128

Маючи ці два рівняння, ми можемо знайти масу соди і масу води.

Виразимо масу соди через масу води з другого рівняння:

маса соди = 128 - маса води

Підставимо це значення в перше рівняння:

0.1 = (128 - маса води) / (128)

Помножимо обидві частини на 128, щоб позбутися від знаменника:

12.8 = 128 - маса води

Перенесемо масу води на ліву сторону:

12.8 - 128 = -маса води

-115.2 = -маса води

Перевернемо знак:

маса води = 115.2 г

Підставимо значення маси води в друге рівняння, щоб знайти масу соди:

маса соди = 128 - маса води = 128 - 115.2 = 12.8 г

Отже, для приготування 128 г розчину з масовою часткою соди 10% потрібно 12.8 г соди і 115.2 г води.

Объяснение: