В розчині натрій карбонат масою 2,12 г. прореагував з магній хлоридом. Визначте масу осаду, що

утворився.​

Ответы на вопрос

Отвечает Фомина Анастасия.
. Ответ:
1,68г

Объяснение:
Дано:
m (Na2CO3) = 2,12г

Найти:
m (MgCO3) - ?

Решение:
MgCl2 + Na2CO3 = MgCO3 + 2NaCl

M (Na2CO3) = 23*2 + 12 + 16*3 = 46 + 12 + 48 = 106 г/моль
n (Na2CO3) = m/M = 2,12/106 = 0,02 моль
n (Na2CO3) = n (MgCO3), так как соотношение 1:1.
M (MgCO3) = 24 + 12 + 16*3 = 36 + 48 = 84 г/моль
m (MgCO3) = n * M = 1,68 г

Ответ: 1,68г