108. Обчислить відносні молекулярні маси речовині із такими формулами : а)CI2, O3, P4. б)СО,Н2 S,

H3 PO4 Даю 100 б

Ответы на вопрос

Отвечает Редин Максим.

Ответ:

а) Для розрахунку відносних молекулярних мас речовин, вам потрібно знати атомні маси окремих атомів.

Cl2 (хлор) має два атоми хлору (Cl). Атом хлору має атомну масу близько 35,5 г/моль. Тому маса Cl2 дорівнює 2 * 35,5 = 71 г/моль.

O3 (озон) містить три атоми кисню (O). Атом кисню має атомну масу приблизно 16 г/моль. Таким чином, маса O3 становить 3 * 16 = 48 г/моль.

P4 (фосфор) має чотири атоми фосфору (P). Атом фосфору має атомну масу близько 31 г/моль. Отже, маса P4 дорівнює 4 * 31 = 124 г/моль.

б) Для розрахунку відносних молекулярних мас речовин, вам також потрібно знати атомні маси окремих атомів.

CO (вуглекислий газ) складається з атома вуглецю (C) та атома кисню (O). Атом вуглецю має атомну масу близько 12 г/моль, а атом кисню має атомну масу близько 16 г/моль. Маса CO дорівнює 12 + 16 = 28 г/моль.

H2S (сероводень) містить два атоми водню (H) і атом сірки (S). Атом водню має атомну масу близько 1 г/моль, а атом сірки має атомну масу близько 32 г/моль. Таким чином, маса H2S дорівнює 2 * 1 + 32 = 34 г/моль.

H3PO4 (фосфорна кислота) складається з трьох атомів водню (H), одного атома фосфору (P) та чотирьох атомів кисню (O). Ви вже знаєте атомні маси H, P і O. Знайдіть масу H3PO4 самостійно.

Отже, для речовин в пунктах а) і б) ми знайшли їх відносні молекулярні маси.

Объяснение:

Отвечает Нестерова Виктория.

Відповідь:

а)Mr[CI2] = Ar[C] + Ar[I] * 2 = 12. + 127 * 2 = 266г/моль

Mr[O3] = Ar[O] * 3 = 16 * 3 = 48г/моль

Mr[P4] = Ar[P] * 4 = 31 * 4 = 124г/моль

б)Mr[CO] = Ar[C] + Ar[O] = 12 + 16 = 28г/моль

Mr[H2S] = Ar[H] * 2 + Ar[S] = 1 * 2 + 32 = 34г/моль

Mr[H3PO4] = Ar[H] * 3 + Ar[O] * 4 + Ar[P] = 1 * 3 + 16 * 4 + 31 = 98г/моль

Пояснення: