Здійснити ланцюги перетворення Сa→CaO→Ca(OH)2 Ba→BaO→Ba(OH)2


Ответы на вопрос

Отвечает Автайкин Максим.

Ланцюги перетворення для елементів кальцію (Ca) і барію (Ba) до їх оксидів і гідроксидів виглядають так:

Для кальцію (Ca):

Ca → CaO (оксид кальцію) → Ca(OH)₂ (гідроксид кальцію)

Для барію (Ba):

Ba → BaO (оксид барію) → Ba(OH)₂ (гідроксид барію)

У цих ланцюгах спершу елемент реагує з киснем, утворюючи відповідний оксид, а потім цей оксид реагує з водою, утворюючи гідроксид.

Отвечает Хажеева Алина.

Ответ:

1)2Ca+O2=2CaO

2)CaO+H2O=Ca(OH)2

3)Ca(OH)2+2HCl=CaCl2+2H2O

4)3CaCl2+2H3PO4=Ca3(PO4)2+6HCl