Приготувати 270 г. 30% - ного розчину цукру, маючи в своєму розпорядженні 45% та 18%розчини цукру

70 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Раздобарин Миша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w₁ = 18%

w₂ = 45%

m(р-ну) = 270 г

w₃ = 30%

Найти: m₁(р-ну) - ? m₂(р-ну) - ?

За правилом діагоналей визначаємо масові співвідношення вихідних розчинів:

18            15        |  5

  \          /  

      30

   /          \

45           12       |   4

Обчислимо скільки частин становить маса розчину

5 + 4 = 9 частин

Знайдемо маса припадає на одну частину розчину?

270 : 9 = 30 г

Знайдемо маси вихідних розчинів:

m₁(р-ну) = 30 * 4 = 120 г 45% р-ну

m₂(р-ну) = 30 * 5 = 150 г 18% р-ну.