1.Обчислити W (масову частку) Оксигену в сполуці СаСО3 2.Обчислення відносної молекулярної маси

Mr CaCO3) 40+12+16*3=100 Обчисліть- Мг ( MgSO4)= Mr(ALCI3)=

Ответы на вопрос

Отвечает Тувинцева Ника.

1.

Mr(CaCO3) = Ar(Ca) * N(Ca) + Ar(C) * N(C) + Ar(O) * N(O) = 40 * 1 + 12 * 1 + 16 * 3 = 100;

ω(O) = N(O) * Ar(O) * 100% / Mr(CaCO3) = 3 * 16 * 100% / 100 = 48,0%.

2.

Mr(MgSO4) = Ar(Mg) * N(Mg) + Ar(S) * N(S) + Ar(O) * N(O) = 24 * 1 + 32 * 1 + 16 * 4 = 120;

Mr(AlCl3) = Ar(Al) * N(Al) + Ar(Cl) * N(Cl) = 27 * 1 + 35,5 * 3 = 133,5.