До розчину солі масою 100г, з масовою часткою солі 10%, додали 40г солі. Визначити масову частку

солі в новоутвореному розчині З дано

Ответы на вопрос

Отвечает Мызгина Рита.

Ответ:

Дано:

m₁(р-ну солі) = 100 г

ω₁(солі) = 10% або 0,1

m₂(солі) = 40 г

ω₂(солі)-?

Объяснение:

Знаходимо масу солі в початковому розчині:

m₁(солі) = m₁(р-ну солі)*ω₁(солі) = 100 г*0,1 = 10 г

Знаходимо загальну масу солі в новоутвореному р-ні:

m₃(cолі) = m₁(солі) + m₂(солі) = 10 г + 40 г = 50 г

Знаходимо загальну масу в новоутвореному р-ні:

m₂(р-ну солі) = m₁(р-ну солі) + m₂(солі) = 100 г + 40 г = 140 г

Визначаємо масову частку солі в новоутвореному розчині:

ω₂(солі) =  m₃(cолі)/m₂(р-ну солі) = 50 г/140 г = 0,3571 або 35,71%

Відповідь: 35,71%