Масова частка Карбону і Гідрогену у речовині 81,8% та 18,2%. Густина речовини 1,96 г/л. Визначте

формулу вуглеводню. Расписать дано , решение , ответ

Ответы на вопрос

Отвечает Волкова Даяна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

ω(С) - 81,8% або 0,818

ω(Н) - 18,2% або 0,182

р- 1,96 г/л

V- 1 л

Знайти: СхНу -?

Знайдемо кількість речовини невідомого вуглеводню:

n = V/Vm = 1/22,4 = 0,0446моль

Обчислимо молярну масу вуглеводню:

V = m/Mr => Mr = m/V

m = р * V = 1,96 * 1 = 1,96 г

M(C) = 1,96 /0,0446 = 44г/моль

Mr(C) = 12 г/моль    Mr(H) = 1 г/моль

х = (М(СхНу) * ω(С))/Mr(C)  = (44 * 0,818)/12 = 3 моль

у =  (М(СхНу) * ω(Н))/Mr(Н)  = (44 * 0,182)/1 = 8 моль

Молекулярна формула С3Н8- пропан