Під час спалювання 5 г органічної речовини утворюється 13.75 г вуглекислого газу і 11.25 г. води.

відносна густина пари речовини за воднем дорівнює 8. виведіть формулу

Ответы на вопрос

Отвечает Кулайчук Анастасия.
Обозначим неизвестное вещество за "G" с общей формулой CxHyOz.

D(G)(H2) = 8 ==> M(G) = 8 * 2 = 16 г/моль

CO2 ==> C

13.75/44 = x/12

x = 3.75 г (С)

H2O ==> 2H

11.25/18 = y/2

y = 1.25 г (Н)

m(C;H) = 3.75 + 1.25 = 5 г

5 = 5 ==> третьего элемента не было.

CxHy

12x = 3.75

y = 1.25

x = 0.3125
y = 1.25

x = 1
y = 4

CH4 — метан.