Пж!!!Химия!!! 4. Закінчіть рівняння реакцій, у результаті яких утворюється вода,Вкажіть їхні

типи:P+ O2 =CuO + H2 =CaO + HNO3 =​

Ответы на вопрос

Отвечает Духопельникова Ангелина.

Ответ:CuO+H2=Cu+H2O — реакція відновлення

2CaO+HNO3=Ca(NO3)2+H2O — реакція обміну

Объяснение: У першому випадку (P+O2) вода аж ніяк не утвориться.

У другому випадку додаючи до основного оксиду (CuO) водень (H2) ми "відновлюємо" метал, у результаті хімічної реакції ми отримали "чистий" метал и воду.

У третьому випадку проходить реакція обміну між кислотою (HNO3) та основним оксидом (СаО). У результаті реакції за правилом отримаємо сіль(Са(NO3)2) та воду (H2O). Тобто:

НNO3+CaO=Ca(NO3)2+H2O

Кількість елементів у правій та лівій частині рівняння різна. Урівняємо їх:

2НNO3+CaO=Ca(NO3)2+H2O