Знайди формулу вуглеводню, відносна молекулярна маса якого 30, а масові частки Карбону і Гідрогену

у ньому дорівнюють, відповідно 0,8 і 0,2. CxHx

Ответы на вопрос

Отвечает Ремезова Виктория.

Ответ:

Формула вуглеводню С₂Н₆

Объяснение:

Дано:

ω(C)=0,8

ω(H)=0,2

Mr(CxHy)=30

------------------------------------

Hайти формулу вуглеводню-?

Рішення:

1. У наважці масою 1г. буде 0,8г. карбону і 0,2г. гідрогену .

2. n(C) = m(C)÷ Ar(C) =0,8 ÷12 = 0,06

3. n(H) = m (H) ÷Ar(H) = 0,2÷1 =0,2

n(C):n(H) = 0,06 :0,2 = 1:3 (множимо на 2)

n(C) : n(H) = 2:6

4. Формула вуглеводню С₂Н₆

5. Перевіримо відносну молекулярну масу:

Mr(C₂H₆)=2x12+6=30

6. Відповідь: Формула вуглеводню С₂Н₆